17 Οκτ 2012

Πρώτη νίκη για τη Δόξα

Το πρώτο της τρίποντο στην εφετινή Football League πέτυχε η Δόξα Δράμας επικρατώντας 2-0 της Αναγέννησης Επανομής.

Με τον Αντώνη Κασδοβασίλη -προσωρινά- στον πάγκο και τον νέο τεχνικό της ομάδας, Παναγιώτη Τζαναβάρα, η ομάδα της Δράμας με... 24 ώρες καθυστέρηση (το ματς αναβλήθηκε την Δευτέρα λόγω ισχυρής βροχόπτωσης) πήρε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα με σκόρερ τον Γιάννη Ταραλίδη.

Συγκεκριμένα, στο 27ο λεπτό ο έμπειρος μέσος με συρτό σουτ πέτυχε το γκολ που έκρινε το ματς, ενώ λίγο νωρίτερα, στο 12ο λεπτό, οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι σε χέρι του Παπατζίκου μετά από σουτ του Σοϊλέδη.

Στις καθυστερήσεις ο Κάπελ έβαλε το κερασάκι στην τούρτα διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα οι Δραμινοί έφυγαν από τον πάτο της βαθμολογίας έχοντας πλέον 4 βαθμούς.